top of page
מנהל אמנותי: אלירן כספי
Eliran_02.jpg
במאי, שחקן וכותב 
 

בין עבודתיו:

"לעולם לא תשחה לבד" - מרכז הפרינג' צוותא 2010;

ההצגה "קילר ג'ו", זוכת פרס שחקנית השנה בפרינג' 2012;

"כל יום חמישי" – בתיאטרון הסימטה (2012), אותה גם כתב ושיחק בה בתפקיד הראשי לצד השחקנית אורה מאירסון אשר הייתה מועמדת לפרס שחקנית השנה בפרינג' 2013, על תפקידה בהצגה.

בשנת 2013 כספי עיבד וביים את "טיק תיק", הצגת יחיד של השחקן ניר יוספי, שזכתה במקום הראשון בתיאטרונטו. ההצגה האוטוביוגרפית מספרת את סיפורו האישי של השחקן, הסובל מתסמונת טורט.‏

מספטמבר 2013 משחק בהצגה "cock" העוסקת בשאלות מגדר ומיניות בתיאטרון תהל.

מינואר 2014 משחק בתפקיד ראשי בהצגה "חלום על נייר זכוכית" בתיאטרון תמונע.

במרץ 2014 עלתה בבכורה ההצגה "שייכת", שנכתבה ובויימה על ידי כספי בהשראת יומני חיים של יהודית הרמן שהייתה 12 שנים בכת גואל רצון. ההצגה נבחרה להיות הצגה אורחת בתיאטרונטו 2014.

בפסטיבל עכו 2014 השתתף בהצגה "אמסטרדם בלוג", אשר המשיכה את דרכה בתיאטרון תמונע. באפריל 2015 ביים בתיאטרון תמונע את ההצגה "לחץ פיזי מתון" - מחזה סוריאליסטי מאת מארי איירין פורנז העוסק בחקר הרוע, ובמקביל ביים את "שתוכל לבד" מחזה של הסופרת רחל גיל בביצוע השחקן הותיק אברהם סלקטר במסגרת פסטיבל התיאטרונטו, ההצגה עוסקת במאבק של אב מבוגר להקנות לבתו ה"מיוחדת" עצמאות וחירות. 

ב-2016 ביים בפסטיבל חיפה את ההצגה "סבא שלי רמטכ"ל", הצגה לנוער ומבוגרים מאת ניר שטראוס ובביצועו, העוסקת בקשר מיוחד בין נער וסבו המאבד את הזיכרון. שטראוס זכה בפרס השחקן המצטיין בפסטיבל על משחקו בהצגה.מיולי 2016 משחק כספי בתפקיד ראשי בהצגה "פחדים פרטיים במקומות ציבוריים" מאת אלן אייקבורן, אשר עלתה בתיאטרון תמונע. באוגוסט 2016 עלה בתיאטרון תמונע בבימויו המחזה "ירמה" מאת לורקה, בתרגומו של שמעון בוזגלו ובכיכובה של מורן רוזנבלט.שזכתב בפרס שחקנית השנה על תפקידה. אלירן היה מועמד לבמאי השנה על עבודתו זו.

בינואר 2017 עלה בבימויו באולם הסייקל בתיאטרון תמונע המחזה "BUG" מאת טרייסי לטס בכיכובם של אנה דוברוביצקי ויחיעם ברקו. המחזה עוסק בבדידותם של אנשים בחברה המודרנית. בהצגה זו כספי מגלם פסיכיאטר מניפולטיבי .בפברואר 2017 עיבד לבמה עבור תיאטרון באר שבע את המחזה "המצית" המספר על גבר שגזר על עצמו ניתוק מהסביבה החברתית במשך 20 שנים. באפריל 2017 עלה בבימויו במסגרת פסטיבל התיאטרונטו ביפו ובעכו המחזה "בק ריבר" מאת רחל שליטא בביצועה של השחקנית דניאל גרטמן. ביוני 2017 ביים בהפקת תיאטרון האינקובטור את המחזה "מקודשת" שכתבה מורן רוזנבלט בביצועה של איילה שיפטן. המחזה עוסק בקורותיה של לוחמת לח"י הנופלת בשבי השלטון הבריטי בארץ ישראל.

בספטמבר 2017 כתב, ביים ועיצב בתיאטרון הקאמרי את המחזה "הגט", בביצועה של נופר בוקר,המספר את סיפורה של אישה חרדית, שהייתה מסורבת גט חמש שנים. ההצגה המשיכה את דרכה ברחב הארץ ובתיאטרון תמונע וזכתה בפרס קיפוד הזהב 2018 לשחקנית .

.השנה בהצגת יחיד.

מאי 2018 עלה בתיאטרון תמונע המחזה "דספייר" המתאר את משבר אמצע החיים כספי כתב, .

.ביים וגם שיחק בתפקיד הראשי לצידן של אורה מאירסון, אורלי טובלי ומורן טחן .

,
(Cowboy Mouth)"תחילת 2019 ביים את המחזה "קאובוי מאות

 "המחזה הלא ריאליסטי מספר על שני יוצרי רוק גבר ואישה המסתגרים בחדר ומחפשים .ריגוש,אהבה והכלה והיה הומאז' אוטוביוגרפי שיצר סם שפרד על יחסיו עם פטי סמית.

בסוף יוני 2020 העלה בתיאטרון תמונע עיבוד חדש למחזה הקנדי "לעולם לא תשחה לבד", אשר ביים עשר שנים קודם בכיכובם אמיר פתר ותמר בנבנישתי.. בספטמבר 2020 עלה בתיאטרון האינקובטור המחזה "שלוש יריות ברחוב מזרחי ס", בעיבוד ובימוי של כספי. המחזה עוסק בימים האחרונים של אברהם שטרן (יאיר), מקים מחתרת לוחמי חרות ישראל. במחזה שיחקו אמיר פתר ויעל שטולמן.

במרץ 2021 עלתה בתיאטרון תמונע "מרוב אהבה" המספרת על פסיכולוגית ומטופלת שלה הנקלעות, כל אחת בחייה, לקשר מורכב ואלים נפשית ההצגה מאת ובבימוי אלירן ובכיכובה של מעין וינשטוק. יצאה לסיבוב הופעות בארץ. אלירן היה מועמד לפרס מחזאי השנה בפרסי "קיפוד הזהב" על מחזה זה, ומעין וינשטוק לפרס שחקנית השנה.

בינואר 2022 עלה בתיאטרון תמונע המחזה "קומדיה על כעס וחמלה" שאותו כתב וביים . קאסט של ששה שחקנים. המחזה הוא קומדיה שחורה החוקרת כעס שורשיו וביטויו דרך פריזמה קומית וחומלת.

ניהל אומנותית  במשך 8 שנים אומנותית את " במה 2" קבוצה שהתמחתה בעיבוד יצירות עגנון לבמה,שיחק באנסמבל תיאטרון הרצליה, תיאטרון תמונע, תיאטרון הסמטה כמו כן השתתף בסדרות טלויזיה רבות ובסרטי קולנוע.

 

elirancaspi@gmail.com

054-4519686

מנהלת שיווק ופירסום: אורלי קוטיק

צלמת, גרפיקאית ויוצרת.
בעלת תואר ראשון בצילום וחינוך B.Ed.Des ו- B.Ed.F.A
סיימה בהצטיינות במחלקה לצילום, מדיה וקולנוע, ויצו, חיפה.

אחראית על שיווק, מכירות חוץ ופירסום.
gavbama1@gmail.com


 

שנטל כהן, שחקנית, שייכת, יהודית הרמן, גב במה
הפקות תיאטרון: שנטל כהן

שחקנית, במאית ומורה לתיאטרון, בוגרת מכללת סמינר הקיבוצים.

בעלת תואר בהוראה ED.B ובעלת רשיון הוראה מטעם משרד החינוך.

יוצרת עצמאית וחברה באנסמבל "כאן" מיסודו של שלמה פלסנר ועידו בורנשטיין.

עוסקת בהוראת תיאטרון ומשחק ככלי לפיתוח מיומנויות אישיות והעצמת בני נוער בסיכון.

מלמדת תיאטרון בחוגי בימת הנוער בכפר סבא.

 

 

 

bottom of page